Category Archives: Kosova

Jeta ne pergjithesi

Mihrie Braha sjell “Inatin”

Mihria thotë se kjo këngë trajton një temë mjaftë të rëndësishme dhe aktuale dhe është përgatitur me mjaftë përkushtim. “Sapo kemi realizuar një këngë mjaftë të bukur me këngëtarin Labinot Rexha, e cila këngë kam përshtypjen se do të jetë një hit i radhës. Continue reading

Ku eshte Genta Ismajli?

Keni pyetur gjatë këtyre ditëve se ku është këngëtarja Genta Ismajli? Ja ku ne zbulojmë që ajo ka ikur në Amerikë për disa ditë pushimi, pas koncerteve që ajo kishte në këtë sezon veror. Continue reading

Nxehtë me Rovena Stefen

Kanë ardhur ditët e nxehta, vapa na mbyti. Por, edhe më shumë nxehtë vjen kur shohim këtë foto ekskluzive në cep të pishinës së këngëtares së hiteve Continue reading

Zyrtarisht: Tracey Ann Jacobson – nga Foreign Service Institute (FSI) ambasadore në Kosovë

Ajo do të pasojë diplomatin e karrieres, Christopher Dell i cili ishte emëruar për këtë post në maj 2009

WASHINGTON D.C: Më 23 janar, Presidenti Obama njoftoi synimin e tij për të emëruar Tracey Ann Jacobson të jetë ambasadore e ardhshëm në Republikën e Kosovës,
Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate për shtyp të publikuar në faqen e internetit të Shtëpisë së Bardhë.
Emërimi i Jacobson vjen në kuadër të emërimeve të reja që administrata Obama Continue reading

Vetëm të bashkuar mund të bëjmë punë të mira

Interviste me Murat Jasharin

REPORTAZHI NE VIDEO PER VIZITEN E MURAT JASHARIT NE MICHIGAN DO TA NDIQNI NESER NE ALBDREAMS.

Gjatë qëndrimit të tij në SHBA përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari pati takime të rëndësishme me komunitetin shqiptaro-amerikan. Përpos takimeve të shumta me bashkatdhetarë, Continue reading