Daily Archives: June 5, 2012

Këngë kushtuar vendit të saj

Këngëtarja shqiptare, Manjola Nallbani, ka vendosur t’i kushtojë këngë vendit të saj, me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Continue reading

Babaliu, apel Top Fest-it: Mos përzgjidhni këngë vulgare

Që kur u lançua për herë të parë në tregun muzikor, kënga “Mamica” e këngëtarit të ri, Klajd Haruni, do të ishte një këngët më të dëgjuara Continue reading

Justina Aliaj: Pse më dënuan në Festivalin e 11 për këngën e Agron Xhungës “Në ekranin e televizorit”

Sa më shumë ikin vitet aq më tepër afrohet ai festival dhe aq më tepër vlerësohen ata që e mundësua realizimin e tij, duke pranuar vetësakrifikimin. Njëra nga Continue reading

Vladimir Prifti: Kam 10 vjet që pres të bëj serialin “Skëndërbeu”

Kur në ekranin e vogël shqiptar  në vitin 1976 u shfaq për herë të parë “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”,  i Vladimir  Priftit , Continue reading