Monthly Archives: March 2012

Bleona Qereti: Lidhja ime me Al Pacino

Fakti që ajo është një prej femrave më të bukura shqiptare nuk ha shumë diskutim. E qeshur, me profilin e një seksbombe që gjithmonë guxon për më shumë, Bleona Qereti arriti të depërtojë në zemrat e publikut shqiptar që në daljen e saj të parë mbi skenë. Continue reading

Agron Llakaj: Ju rrëfej projektin tim të ri satiriko-humoristik

Jeton në Tiranë prej më shumë se 16 vitesh, por ka vetëm një muaj që ndihet sikur jeton në kryeqytet. Gjithçka që ka dëshiruar, është një apartament pranë Liqenit Artificial të Tiranës, për të cilin thotë se ka sakrifikuar shumë. Continue reading

Rona Nishliu dhe ndryshimi i paradigmës të kënduarit.Studim nga Prof. Qamil Gjyrezi

Suus, më shumë se një balladë  “Rona Nishliu më la përshtypje të vecantë, sidomos mënyra e interpretimit të saj.Ajo këndoi me tinguj enharmonik dhe përdori edhe mikrotonet në variacionet e saja gjatë këngës. Continue reading

Përse Kujtim Çashku, nuk bën Çak?

Artur Zheji   Për shkak të pagjumësisë së stinës së vitit apo të stinës së jetës, diku nga ora 3 e mëngjesit në Digitalb, ndoqa nga fillimi deri në fund filmin ‘Vrasje në gjueti’ të regjisorit Kujtim Çashku. Continue reading

Dokumentari “Çmimi i seksit”/ Historia e vajzës së trafikuar tregohet në Londër

Për shtatë vjet gazetarja investigative dhe fotografja Mimi Charakova ka hetuar mbi trafikimin e vajzave nga Europa Juglindore, përfshirë edhe Shqipërinë. Continue reading