Daily Archives: October 14, 2011

Redon Makashi: Drejt martesës po shkoj me hapa të ngadaltë, por të sigurt

Nuk ishte një dalldi momenti, por një këngë e frymëzuar nga dashuria që të lë pa gjumë. Ai shquhet për balada si kjo e fundit në “Kënga magjike”, por Continue reading

BE: Bojkoti i Ramës lë Shqipërinë pa status

Rozeta Rapushi

Shqiperise nuk i jepet statusi i vendit kandidat per ne Bashkimin Evropian. Continue reading

Miratohet paketa “Basha”, ja taksat dhe rrugët e reja

Mbledhja e Këshillit Bashkiak Continue reading

Mehmeti takoi Kadarenë ditën e agonisë së Enverit

Libri i Ngjelës, “Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare”, 1957-2010
Diktatori në komë kardiake, bashkëpunëtorët e tij në garë të fshehtë për t’i zënë vendin. Komploti që përflitej në Tiranë Continue reading

Dritëroi: Përplasja me Mehmet Shehun për “Zylon”, pse u ftohëm me Kadarenë

 

Dritero Agolli me bashkeshorten e tij, Sadijen, dje duke folur per “Panorama” Continue reading