4 tipe meshkujsh qe nuk te bejne te lumtur

Burimi:

ikub.al

Shume gra dhe vajza provojne te dalin dhe te frekuentojne shume meshkuj, ne moshe te ndryshme, pune, pasione, por asnjeri prej tyre nuk i ben te lumtura vertet. Mese duket ai i duhuri nuk do te vij kurre, por ne keto raste pyesim veten nese kane qene meshkujt e gabuar qe kane takuar apo kane gabuar kur i kane njohur? Njerezit qe frekuentojme na tregojne gjithmone dicka tonen dhe per kete arsye duhet te mesojme nga keto eksperienca per te kuptuar. Atehere mundohuni te reflektoni.

I panjohuri

Te gjithave u ka ndodhur te dalin me nje mashkull te panjohur, te prezantuar nga nje mike, apo njohur ne chat. Te lejosh keto lloj njohjesh tregon se ne fund te fundit jeni akoma nje enderrimtare.Por beni kujdes sepse eshte shume e thjeshte te projektosh aspektativat ne nje fytyre qe nuk e keni te njohur.

Kavalieri

Kavalieri eshte tipi i mashkullit qe te hap deren e makines, qe te fton ne dark dhe te shoqeron ne poshte shtepise, te degjon, te mbush me komplimente dhe kujdesje. Del me te por jo gjithmone te jep emocione te verteta. Por kujdes ky lloj mashkulli mund tju vej ne loje.

Leader-i

Nje mashkull karismatik dhe me sukses mund tju emocionoje dhe mund te shtoje ziline tek te tjerat qe keni takuar nje tip te tille. Po perse doni te tregoni veten nepermjet tij?

I pakapshmi

Mashkulli tipik qe shtyn gjithmone takimet, te cilin nuk e gjen kollaj ose nese deshiron te dalesh me te duhet te pranosh edhe ndonje takim ne mes te nates. Te ndjekesh nje mashkull te tille te rrit adrenalinen dhe te ben te ndjehesh nje femer moderne, por kur nuk behet i gjalle humori juaj eshte i keq. Te jetosh ne kete menyre te ben te dalesh nga rutina ose dhe te frekuentosh meshkuj te tjere, heret a vone miqte do te lodhen duke i lene pasi ti largohesh sapo ai behet i gjalle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s