Daily Archives: September 30, 2011

Topi: Unë në bulevard, Berisha në bllok

Nis censusi, qeveria: Hapni dyert e rregjistrohuni!

Image 1 ditë para se 12 mijë anketuesit e INSTAT-it të nisin regjistrimin e popullsisë derë më derë, të quajtur census, ministri Pollo bën thirrje të mos bojkotohet procesi. Deri në 21 tetor të gjithë shtetasit rezidentë në Shqipëri duhet të plotësojnë 40 pyetjet e pyetësorit i cili rezultatin final do ta japë në 2012-ën. Continue reading

Al Kaeda në Jemen. Vritet predikuesi Al- Awlaki

Image Forcat e Jemenit e kanë vrarë Anvar al-Awlakin, një predikues radikal mysliman, të lindur në SHBA dhe të  lidhur me krahun e Al-Kaidës në Jemen. Ministria e Mbrojtjes e Jemenit ka njofutar se Al-Awlaki ishte vrarë së bashku me disa nga mbështetësit  e tij megjithatë ende mungojnë detajet mbi sulmin ku ai ka mbetur i vrarë. Continue reading

Çfarë i ka ndodhur fytyrës së Putinit?

Dihet që është kujdesur gjithmonë për fizikun e tij. Por, nga paraqitjet e fundit publike, Vladimir Putin duket më i “bukur” edhe në fytyrë. Kanë nisur bastet për të mësuar nëse kryeministri rus, me aspiratë për t’u bërë sërish President, ka bërë liftin fytyre. 58-vjeçari ka mbërritur në kongresin e “Rusia e Bashkuar” në Moskë pa rrathët e përhershëm të syve Continue reading

Arvizu rrëfen jetën: Kam dashur të bëhem mësues

Ambasadori i SHBA, Arvizu, rrëfen jetën dhe karrierën e tij nga shkollimi e deri tek emërimi i tij në Tiranë. Në një intervistë me gazetarin Blendi Fevziu për emisionin “Opinion” në TV Klan, Arvizu ka komentuar edhe WikiLeaks-in, paktin e Ramës dhe debatet për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës.
Blendi Fevziu: Jeni ndjerë komod këtu?
Ambasadori Arvizu: Po, shumë. Siç mund ta shihni, kemi disa gjëra nëpër mure, Continue reading