Daily Archives: September 19, 2011

Çfarë është hernie diskale

Hernia diskale shpesh konsiderohet si e rëndë. Dhe sipas mjekut Erick Legrand, rumatolog në CHU në Angers, një gjë e tillë është e gabuar. “Skaneri tregon se 15 për qind i personave nga 30 deri në 50 vjeç kanë një hernie që nuk u shkakton dhimbje. Këto janë më të shpeshta sesa ato që kanë kriza”. E vendosur mes vertebrash, disku vertebror shërben si amortizues i shtyllës kurrizore. “Çdo disk është i përbërë nga një Continue reading

Grabocka dhe Vejsiu, Nëpër Shqipëri për talentin X-Factor Albania

Grabocka dhe Vejsiu, Nëpër Shqipëri për talentin X-Factor Albania

 Ilda Lumani

Ajo ia doli mbanë të sillte në Shqipëri talent show-n më të madh të momentit

X –Factor Albania. Alketa Vejsiu në këtë sfidë të re do të jetë si gjithmonë së bashku me Vera Grabockën, ku këtë herë do të jenë në rolin e producentes artistike të një kompeticioni, që do të na mbajë peng për muaj me rradhë. Continue reading